Moja cudowna rodzina

Dom rodzinny to nie tylko miejsce zamieszkania, choć i ono bywa bardzo ważne, ale również rodzinne gniazdo, mieszkańcy owego domu, często symbolizujący ład i bezpieczeństwo.
Moja rodzina to oczywiście moi rodzice i starszy brat. Ojciec to człowiek z zasadami chyba pod każdym względem. Jest pracowity, życzliwy dla innych, zawsze opanowany i ma duże poczucie humoru. Lubi ład i porządek. Z wykształcenia jest elektronikiem, więc wszystko robi dokładnie i precyzyjnie. Mój tata to prawdziwa złota rączka. Potrafi wszystko naprawić i „ulepszyć”. Bardzo lubi spokój ciszę, dlatego często wyjeżdżamy poza miasto na łono natury.
Moja mama jest diagnostą laboratoryjnym i pracuje w szpitalu. Bardzo lubi stare antyczne meble, figurki porcelanowe, serwisy. Wyszukuje te przedmioty w różnych miejscach i zajmuje się ich renowacją. Moja mama bardzo dobrze jeździ samochodem i ostatnio zdała egzamin na instruktora nauki jazdy. Jestem z niej dumny.

Starszy brat jest studentem Wyższej szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczy się na dwóch kierunkach pilotaż i nawigacja. Podziwiam go, że dostał się do tej szkoły. Ciężko pracował i w pełni sobie na to zasłużył. Karol uwielbia wszystko, co jest związane z lotnictwem.
W naszej rodzinie wszyscy, no może z wyjątkiem mnie, ciężko pracują. Ma to jednak, tę zaletę że nikt się nie nudzi, a dni odpoczynku dają nam zawsze wiele radości. Czasem sądzę, że jestem najbardziej poszkodowaną osobą w domu. Często jestem roztargniony i zawsze czegoś zapominam. Ale myślę, że wkrótce się to zmieni, bo staram się pracować nad sobą. Bardzo lubię grać w piłkę ręczną, jak i w gry komputerowe. Lubię chodzić na mecze piłki ręcznej i jestem jej wiernym kibicem. Lubię również grać w gry wideo, niestety na ten sposób rozrywki brakuje mi czasu.
Najmilej jest u nas w domu w niedzielę. Mama przygotowuję przepyszny obiad. Przyjeżdżają moi dziadkowie, czasem znajomi rodziców. Zdarzę się że rodzice wychodzą do teatru . Bardzo się cieszę, że mam tak fantastycznych i kochanych rodziców. Dbają o mnie i pomagają mi w nauce. Niczego mi nie brakuje.

Bartosz M.