VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach

Ta renomowana kielecka szkoła działa od 1 września 1960 roku, początkowo  w budynku przy ul. Słowackiego 5 jako  Liceum Ogólnokształcące nr 4. Liceum nr VI staje się  1 lipca 1966 roku, a kilka miesięcy (11.10.1966)  później  zyskuje imię  Juliusza Słowackiego.  Rok później w budynku pojawia się tablica patrona, której fundatorami stają się absolwenci  szkoły, napisem ,, Młodości uwierz w sny czyste i złote, które nad formy przelatują stare…” . Losy szkoły były niezwykle burzliwe, były problemy z remontami budynku, niezrealizowane plany zbudowania nowej szkoły na placu dzisiejszego bazaru przy Seminaryjskiej.

W lipcu 1992 roku szkoła przenosi się do dawnego internatu kieleckiej Budowlanki na ulicę Gagarina 5, gdzie funkcjonuje do dzisiaj. Szkoła jest naprawdę niezwykła placówką, co doceniają absolwenci oraz  włodarze miasta, dlatego kilkakrotnie była wyróżniana za ciekawe oferty edukacyjne, wysokie lokaty w rankingu polskich szkół, organizację interesujących imprez i współpracę z zagranicznymi szkołami partnerskimi oraz innowacyjnymi firmami, wspomagającymi najlepszych uczniów.

Szkoła leży w pięknym miejscu Kielc,  tuż przy Kadzielni – malowniczym rezerwacie przyrody usytuowanym w centrum miasta.

Jedna z administratorek naszej strony jest absolwentką tejże szkoły i wspomina ją po latach z ogromnym sentymentem.