Wspomnieniowo (o uczniach i nie tylko)

Zawsze powtarzam, że miałam szczęście spotykać na swej drodze wspaniałych uczniów i tylko życzliwych rodziców, dlatego praca nauczyciela dawała mi tak wiele satysfakcji. Kiedy jeszcze po latach docierają do mnie takie słowa, to nadal nie mogę zrozumieć dlaczego niektórzy źle innym życząc mówią „bodajbyś cudze dzieci uczył!”. Ja to robiłam z ogromną przyjemnością i ciągle wierzę, że moja praca miała sens… (robiłabym to z chęcią nadal, ale wymogi prawne zdecydowały, że powinnam odpocząć, a ja po 43 latach pracy wcale nie czuję się wypalona).

________________________________________________________________

Dzień dobry Pani! Jako że już dorosły chłop ze mnie i dużo w głowie się pozmieniało chciałem gorąca podziękować za te fajne lekcje polskiego i przeprosić, że byłem taki niereformowalny. Jedno z często powtarzanych przez panią przysłów towarzyszy mi do dziś tj. „kochajmy się jak bracia, dzielmy jak Żydzi”. Pozdrawiam panią serdecznie i życzę dużo zdrowia,  proszę też pozdrowić panią Marzenę Bieniek (Damian)

________________________________________________________________

Witam miją najlepszą nauczycielkę polskiego 🙂 Moją. Niestety, błędy robię cały czas…  (Jakub)

_________________________________________________________________

Ja też poznałem w szkole Kogoś Wartościowego z wpływem na całe życie (Grażyna) :))

_________________________________________________________________

W szkole dwie osoby ceniłam z nauczycieli. Ja Panią Grażynę, która uczyła mnie języka polskiego i pierwszą moją wychowawczynię Panią Jadwigę Kucę. Obie miały Panie podejście do klasy i nikogo wyróżniały. Każdego równo traktowałyście. Ze szkoły też można coś wynieść 🙂   (Patrycja)

____________________________________________________________________________________________

Pani Grażyno ! Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Oby na drodze każdego ucznia pojawił się choć jeden tak wspaniały nauczyciel, jakim jest Pani. Dziękuję również za te lata wspólnej pracy, wiem, że byłem nieznośnym uczniem,  ale udało sie Pani zarazić mnie swoją miłością do literatury. Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę szczęścia, zdrowia i spełnienia marzeń…