„Dziękuję za te chwile” Valérie Trierweiler

Proponuję niezwykle interesującą historię  Valérie Trierweiler. Książka przedstawia wzajemne relacje między prezydentem Francji François Hollandem, a pierwszą damą. Para  była w związku partnerskim, ale kobieta czuła się często tak, jakby nie zasługiwała na pobyt w  Pałacu Elizejskim, co wiązało się z jej pochodzeniem z biednej dzielnicy.

Holland, który deklarował Valérie miłość nigdy jej nie poślubił, argumentując to brakiem zgody własnej czwórki dzieci na zawarcie małżeństwa.

Miłość prezydenta i wydawałoby się wolny związek, o który tym bardziej, według mnie, należy zabiegać, nie uchronił pary przed wieloma kłopotami i zdradą. Nasza bohaterka dowiedziała się o niej z prasy, jak miliony ludzi na świecie. Przeżycie było tak traumatyczne, że kobieta potrzebowała wsparcia farmakologicznego, psychologicznego i psychiatrycznego.

Prezydent – całą historię i informację o porzuceniu partnerki podsumował osiemnastowyrazowym komunikatem prasowym . Później próbował wrócić, lecz „prezydentowa czy nieprezydentowa” nie wyraziła na to zgody, mimo że uczucia nie wygasły.

Sięgnijcie po tę książkę, wartka akcja, odsłaniająca kulisy zdarzeń, które oglądamy codziennie.

Mariola B-A