Kolorowe hydranty w Kielcach i okolicy

Kieleckie Wodociągi  realizują oryginalny pomysł kolorowych hydrantów. Stoi ich już kilka w całym mieście. Celem jest  ocieplenie wizerunku miasta i wodociągowej spółki (bo woda w Kielcach jest niestety droga, a mieszkańcy już dostali nawet prognozy podwyżek na rok następny 2020). Hydranty oprócz ciekawego wyglądu i nadanych im imion (Małgorzatka czy Wincenty) spełniają swoją podstawową funkcję, są to ujęcia przeciwpożarowe, na tyle nowoczesne, że niemożliwy jest wytrysk fontanny wody w przypadku ich uszkodzenia.

Te niezwykle hydranty malowane są w sposób odpowiedni do miejsca, gdzie są montowane. Podziwiać je można przy ulicy Kościuszki (artystka, skrzyżowanie z Leonarda), przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sandomierskiej (strażak), w pobliżu Szpitala  Zespolonego w Kielcach, na Czarnowie (pielęgniarka). W różnych miejscach miasta Wodociągi postawiły także kolorowe hydranty ze swoim dużym logo.

Poza miastem charakterystyczne hydranty spotkamy w Zagnańsku (strażak), a także w Ciekotach (rodzinnej miejscowości Stefana Żeromskiego), obok Centrum Kultury Szklany Dom (hydrant ma przypominać ojca pisarza – Wincentego).

Będziecie w tych miejscach – zwróćcie na nie uwagę. Ocenić estetycznie każdy musi sam…