Literacki [niesłodki, ciekawy] kalendarz adwentowy [12 Spotkania świąteczne w szkołach, klubach, zakładach pracy]

[12 Spotkania świąteczne w szkołach, klubach, zakładach pracy]

Boże Narodzenie to dla nas wszystkich czas szczególny. A  spotkania w szkołach, klubach czy firmach to świetny moment, aby przy dźwiękach kolęd, wspólnym posiłku, w atmosferze wzajemnej życzliwości wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia.

Urok Bożego Narodzenia  wyzwala pomysły, które pozwolą ten czas celebrować wspólnie z kolegami, znajomymi czy współpracownikami. To naprawdę przemiłe spotkania, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

W zasadzie wszyscy z ochotą uczestniczą  w takich wzruszających spotkaniach, którym towarzyszy wspaniała atmosfera radości i oczekiwania. W ten sposób do nowych miejsc  przenoszone są  (choćby w namiastce) tradycje świąteczne, kultywowane  prywatnie.

To ogromna przyjemność usiąść przy wspólnym stole, przy dźwiękach  polskich kolęd,  z kolorowymi choinkami obok, grubymi kopertami z pieniężnymi premiami (przynajmniej w niektórych firmach) i poczuć  ten wyjątkowy, pachnący, pełen magii i radości czas Bożego Narodzenia.