Mój kalendarz „Z księdzem Twardowskim 2019”

Dostałam w prezencie kalendarz „Z księdzem Twardowskim 2019”.  Niepozorny wielkością  (10,5 x 15 cm)  zachwyca wewnętrznie. I choć na witrynie Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu można przeczytać, że tej publikacji nikomu przedstawiać nie trzeba – ja spotkałam się z nią po raz pierwszy.

A jest to rzecz niezwykle ciekawa, bo mix zawierający tak wiele – w jednym. Przede wszystkich wygodny format, kolorowa „przyjemna w odbiorze” kolorystyka, świetne wykonanie introligatorskie (twarda oprawa, mocne szycie, prawie 300 stron) i graficzne. Rok 2019 to kalendarzyk z biedronką, oczywiście siedmiokropką, bożą krówką.

Zawartość to bogactwo myśli i aforyzmów na każdy dzień, wybór poezji ks. Jana Twardowskiego, wiele jego refleksji nad Ewangelią, ponadto miejsce  na własne notatki, telefony, adresy. Redaktorem tegorocznego wydania jest Marian Grzybowski, który opracował całość, wybierając jednocześnie teksty do kalendarzyka. Zespół redakcyjny to również Aleksandra Iwanowska, Marta Żurawiecka i Adam Krzykwa.

Naprawdę prezent niezwykły, a teksty wyjątkowo pouczające, być może wybrane z nich przedstawię Wam, wkrótce. Tą drogą dziękuję pewnej miłej Ani.