Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach to miejsce magiczne i bawiące dzieci oraz dorosłych od wielu lat. Swą obecną siedzibę, przy Placu Wolności,  otrzymało w 2004 roku od władz miasta, a uroczyste otwarcie muzeum w nowej siedzibie odbyło się 1 czerwca 2006 roku.

Budynek, w którym  się znajduje się Muzeum powstał w 1872 roku i przez  lata miał inne przeznaczenie (hala handlowa, siedziba TPD – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, redakcji „Słowa Ludu” i „Echa Dnia”, Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług i wielu innych instytucji. Samo Muzeum mieściło się wcześniej w innym budynku, przy ulicy Kościuszki.

Obecna siedziba pozwala na prezentację ciekawych ekspozycji, w okresie letnim oferuje najmłodszym kreatywne zabawy na dużym wewnętrznym dziedzińcu, pełnym ciekawych sprzętów i zabawek, a rodzicom (opiekunom) smaczną kawę w lokalu familijnym „Kawka Zabawka”.

Warto wspomnieć, że Muzeum Zabawy i Zabawek dysponuje również bogatą biblioteką (wydawnictwa zwarte i czasopisma), a zbiory poprowadzą zainteresowanych w świat zabawy, jej historii i najciekawszych artykułów dotyczących również przedstawianego Muzeum.

Warto odwiedzić tę placówkę, każdy przecież ma w sobie coś z dziecka…