Elfy z doliny Rivendell (Tolkien) – charakterystyka postaci [autor: Adrian, Daniel, Maciek]

Elfy z doliny Rivendell to małe piękne istotki o smukłej twarzy i rysach szlachetnych jak władca. Ich wesołe usposobienie i poczucie humoru przejawiało się zwłaszcza w tym, że lubią przekomarzać się z krasnoludami śmiejąc się z ich długich bród. Mieszkańcy Rivendell słynęli z dużej wiedzy, śpiewania piosenek, to przede wszystkim elfki były dobrymi śpiewaczkami a elfy poetami, są także specjalistami od wszelkich nowin.

Elfy z krainy Rivendell potrafiły  przepowiadać przyszłość lecz w bardzo ograniczonym stopniu.

Wytwarzają przedmioty bardzo wytrzymałe. Ich ubiory były lekkie, w kolorach otaczającej ich przyrody. Ich główną bronią był łuk. Są związani ze światem i przyrodą.

Elfy miały wiele języków, ale potrafiły też porozumiewać się za pomocą myśli. Elfki zajmowały się ogrodami. Interesowały się ubraniami i potrafiły grać na instrumentach. Za to  elfowie dobrze rzeźbili i wyrabiali biżuterię.

Elrond był panem Rivendell, był gospodarzem przyjaznego domu. Był to pół człowiek – pół elf. Przywódca elfów doskonale znał się na runach, potrafił też odczytać wskazówki krasnoludów z mapy. Serdeczny przyjaciel Gandalfa.