Elfy z doliny Rivendell (Tolkien) – charakterystyka postaci [autor: Krzysztof, Oliwia, Krzysztof P.]

Elfy Zachodu zamieszkujące dolinę Rivendell, to jedne z licznych postaci powieści Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Magiczne istoty, które oczarowywały swym pięknem, zachwycały umiejętnościami i wiedzą, staną się nam dziś trochę bliższe i odrobinę mniej tajemnicze. Skupimy się na ich usposobieniu  i charakterystycznych cechach oraz  dowiemy się jak wyglądały, a także poznamy ich przywódcę.

Elfy były jednymi z piękniejszych – o ile nie najpiękniejszymi – stworzeniami zamieszkującymi Śródziemie. Ich dostojne, długie szaty były misternie tkane i bogato zdobione, sprawiające wrażenie wręcz magicznych. Rysy twarzy cudownych istot były smukłe i niezwykle szlachetne a ich ostro zakończone uszy nadawały im intrygujący wygląd.

Mieszkańcy Rivendell byli niesamowicie towarzyscy. Uwielbiali zabawy, śpiewy, uczty. Mieli opinię nieco ekscentrycznych z uwagi na swoje radosne usposobienie, które przejawiało się specyficznym poczuciem humoru i niekiedy dokuczliwymi żartami – tak jak w przypadku krasnoludów  i wszysttkim znanych anegdot na temat ich długich bród.

Jednak elfy to nie tylko wesołe i beztroskie osóbki. Elfy to przede wszystkim szacunek i estyma, którą się cieszyły. To poważanie dla wiedzy, respekt dla unikatowych i zapierających dech w piersiach umiejętności z jakich był znane, biegłość w dziedzi – nach walki, ogromna magiczna wiedza, znajomość prastarych legend i historii – zarówno swojego ludu jak i pozostałych ras. Wszyscy w Śródziemniu doskonale wiedzieli o tym, jak wyjątkowe niesamowite są te stworzenia, jak wielu rzeczy dokonały i ile potrafią, a skoro istoty te były tak wspaniałe, niezastąpione i niemal idealne,  musiały mieć przywódcę godnego swej sławy, prawda?

Władcą ich był Elrond – dostojny, waleczny, urodziwy, mądry i łagod –  ny pół człowiek, pół elf, którego imię rozsławiły liczne legendy i opowieści. Potrafił on czytać pisma runiczne, tą umiejętność wykorzystał z resztą aby pomóc głównym bohaterom w wyprawie. Był roztropny i rozważny mężczyzną o szlachetnym sercu, posiadał ogromną wiedzę – był urodzonym przywódcą. Kochał swoich poddanych i ojczyznę swych przodków.

Autor: Krzysztof, Oliwia, Krzysztof P.