Budynek kurii (planowany), przychodnia, uczelnia, placówki oświatowe (szkoły) na ulicy Wesołej w Kielcach

Przed laty i przez lata kielczanie odwiedzali budynek przy ulicy Wesołej 52, tam bowiem mieściła się przychodnia specjalistyczna. Ten ciekawy budynek powstał (1958-1960) z inicjatywy kieleckiej diecezji i planowano go przeznaczyć na siedzibę kurii biskupiej. Jego twórcami byli architekci Andrzej Rostkowski i Mieczysław Gliszczyńskiego. Decyzją władz, budynek w stanie surowym zawłaszczono na rzecz miasta i zlecono jego adaptację na przychodnię, dokonał tego architekt Edward Modrzejewski. Budynek miał ciekawą okładzinę z kamienia.

Po 1990 roku budynek wrócił na własność kościoła. Prawowici właściciele wydzierżawili go  Wyższej Szkole Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach, niepaństwowej wyższej uczelni powstałej w 1995 roku. WSN dokonała pewnych „poprawek” wg projektu  architekta Zbigniewa Grządziela, zakrywając kamienne elewacje styropianem i niebieskim tynkiem, likwidując rzeźbiarskie wejście, które zastąpiono  zastąpiono plastikowym przedsionkiem.

Obecnie Kościół ponownie został gospodarzem tego obiektu, przeznaczając go na cele edukacyjne. Mieści się tu szkoła podstawowa i liceum.