„Teraz i na zawsze” Danielle Steel

Proponujemy Wam kolejną pozycję z długiej półki książek autorstwa Danielle Steel.  To „Teraz o na zawsze”, gdzie bohaterską jest Jessica, która jest w związku z Janem Clarkiem. Są bezdzietnym małżeństwem. Jan marzy by zostać pisarzem, żona chce mu to umożliwić,  finansowo bowiem stać ją na to.

Nie ma rodziny (rodzice zmarli,m brat zaś zginął na wojnie w Wietnamie), za wszelką więc cenę pragnie, by mąż zrealizował swoje plany i marzenia. Niestety i „dobrych” małżeństwach zdarzają się kryzysy. W ich przypadku dochodzi do zdrady, ponadto Jan zostaje posądzony o gwałt. Zakochana Jessica stara się pomóc mężowi, wyprzedaje nawet rodzinne precjoza, by tylko nie trafił do więzienia.

Nie udaje się to jednak, Jan trafia do więzienia, ale żona go systematycznie odwiedza. Sytuacja staje się napięta i pewnego dnia coś w nich obojgu „pęka”.  Na kolejnym widzeniu rzucają sobie w twarz wszystkie żale. Konsekwencją jest pozew o rozwód, który wnosi Jessica. Stara się  także zmienić swoje życie. Ale nie jest to łatwe,  Rozterki  zmieniają ją zewnętrznie (chudnie) i wewnętrznie – uświadamia sobie, że pragnie być jednak z byłym mężem.

Jan w tym czasie wydaje swą książkę i on także po wielu przemyśleniach uświadamia sobie, że kocha byłą żonę i także pragnie być tylko z nią. Problemy małżeńskie, rozwód sprawiają, że wiele zrozumieli, potrafili wskazać własne błędy, chcą się zmienić i realizować własne marzenia. Nikogo nie można zamykać w „złotej klatce”, nawet w imię miłości.  Taki morał także dla innych. Miłość potrzebuje wolności…

M.B.A.