Wilki (Tolkien) – charakterystyka postaci [autor: Kacper, Michał, Paweł]

Wargowie, inaczej nazywani Wilkami bądź Wilkołakami, były inteligentnymi wilkami, które potrafiły mówić. Pochodziły z Rhovanionu, lecz była też ich biała odmiana mieszkająca na północy Śródziemia.

Wilki zostały przedstawione w dość podobny sposób,  jak napisano w książce były sprytne, szybkie, duże a nawet można powiedzieć,  że gdyby stały tylko na tylnych łapach to byłyby większe niż krasnoludy a kto wie może by osiągnęły wielkość człowieka.

Posiadały czarne futro przez co było ciężko je zobaczyć w nocy, a ułatwiało im to na polowaniach. Tak samo jak te opisane w książce, bały się panicznie ognia. Był to ich jedyny minus, jedyna wada, tzw. pięta achillesowa.

Można było je zauważyć często z orkami oraz goblinami,  ponieważ byli to ich sprzymierzeńcy. Ujeżdżali je orkowie, co możemy zobaczyć podczas wielu bitw, nie tylko w Hobbicie, ale i dalszych częściach mitologii J. R. R. Tolkiena. W 2941 roku wargowie połączyli siły z goblinami i zaplanowali atak na Leśnych Ludzi, mieszkających w pobliżu Mrocznej Puszczy. Zostali jednak odparci przez Kompanię Thorina. Następnie przyłączyli się do goblinów z Góry Gundabad i ponieśli klęskę w Bitwie Pięciu Armii, po której nie napadali już terenów położonych na wschód od Mrocznej Puszczy.

Autor: Kacper, Michał, Paweł