Orły (Tolkien) – charakterystyka postaci [autor: Kacper, Michał, Paweł]

Według powieści Tolkien’a  orły zostały stworzone przez Króla Wichrów i Królową Ziemi, a ich siedzibą były Góry Mgliste. Były to największe ptaki Śródziemia, rozumne orły – słudzy Manwëgo. Stanowiły widomy symbol potęgi Valarów – istot duchowych.

W powieści J.R.R Tolkiena zostały przedstawione jako ogromne stworzenia. Na swoim grzbiecie spokojnie przeniosły Gandalfa i jego towarzyszy przygody. Wyglądem przypominały dzisiaj znane nam orły, lecz różniły się rozmiarem. Orły miały wielkie skrzydła ( rozpiętość skrzydeł  Thorondor’a, czyli potomka wspomnianego w ‘’Hobbicie” władcy orłów, wynosiła 180 stóp),  na których widniało piękne, ogromne upierzenie w odcieniach brązu, a ich szpony, z łatwością chwytały gobliny i wargi, które zostały rzucane w powietrze.

Orły były zwierzętami, które miały niesamowitą odwagę, chociaż zdarzały się też takie, które uciekały. Stwory te były szybsze od wiatru. Nikt dokładnie nie wiedział ile dokładnie żyły orły, niektórzy mawiali, że były one nieśmiertelne. Miały szlachetne serce i chęć do pomocy innym.

Autor: Kacper, Michał, Paweł