Trolle (Tolkien) – charakterystyka postaci [autor: Alicja, Paweł]

Tolkien przedstawił trolle jako olbrzymie, brzydkie i głupie stwory.

Miały one grubo ciosane twarze, ogromne stopy, twardą i suchą skórę, ostre zęby, silne i chwytne dłonie oraz potężne, ale krótkie nogi. Były brudne i niechlujne.

Trolle mieszkały w piwnicach i jaskiniach, ponieważ tylko do tych miejsc nie dostawało się światło słoneczne. Wychodziły ze swoich mieszkań tylko po zachodzie słońca. Inaczej zamieniały się w kamień. To właśnie było ich słabością. Trolle ciągle się przemieszczały, nie miały stałego miejsca zamieszkania. Prowadziły zatem tryb koczowniczy.

Żywiły się mięsem wilków, owiec, koni, wołów, ludzi oraz goblinów. Dzięki swoim rozmiarom łatwo im było chwytać i pożerać swoje ofiary. Podczas swoich wędrówek, aby się najeść, potrafiły nawet zeżreć całą wioskę.

Porozumiewały się ze sobą językiem, którego na pewno nie można byłoby uznać za salonowy, był on niemiły dla ucha każdego, kto słuchał ich rozmów. Nie mogli się dogadać i cały czas się kłócili i wszczynali bójki.

Trolle były głupie i nie myślały logicznie. Jednak były na tyle myślące i rozumne, że potrafiły wytwarzać broń i pancerze oraz obsługiwać proste maszyny oblężnicze. Były bardzo kłótliwe. Sprzeczały się nawet o najgłupsze i mało istotne rzeczy. Trolle były dość nieokrzesane, prymitywne, wulgarne i niekulturalne.

Autor: Alicja, Paweł