Stadion sportowy Suzuki Arena w Kielcach

Już w latach 30. ubiegłego stulecia powstał w Kielcach stadion sportowy, gdzie rozgrywano mecze piłki nożnej, zawody lekkoatletyczne i odbywały się różne  imprezy, nie tylko sportowe.

W obecnym kształcie  stadion funkcjonuje od kwietnia 2006 roku. Modernizacja trwała niespełna 2 lata, co należy postrzegać za ogromny sukces.  Stadion Korony Kielce to obiekt nowoczesny, uwzględniający wytyczne  UEFA oraz najnowsze trendy w budownictwie takich stadionów.

Początkowo obiekt nosił nazwę Stadion Miejski, następnie Kolporter Arena lub Arena Kielce, teraz zaś Arena Suzuki.  Stadion ma podgrzewaną płytę  boiska (105 x 68 m),  mieści ponad 15 tysięcy miejsc, choć na niektóre rozgrywki , ze względów bezpieczeństwa , wpuszcza się na trybuny 13 800 osób.  Obiekt dysponuje również lożą honorową na 104 miejsca oraz trybuną dla gości na 777 miejsc.

Młyn, część dla kibica klubu Korony Kielce, pozwala zasiąść 1000 osób. Jest też sektor rodzinny i młodzieżowy. Dwukondygnacyjne trybuny gwarantują świetną oglądalność, zarówno w dzień jak i w godzinach wieczornych, bowiem stadion posiada doskonałe oświetlenie (1980 luksów).